نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد:
تعهد و حمایت وزارت بهداشت از هر اقدام خیرخواهانه

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت ازهرگونه اقدام خیرخواهانه حمایت می کند.

به گزارش وب دا، دکتر سیما سادات لاری در جمع خیرین سلامت منطقه کاشان روز چهارشنبه مورخ 26/6/99 در سالن دکتر قریب دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: وزارت بهداشت از هر فعالیت خیرین گرامی حمایت و متعهد می شود دو برابر کمک کند.

وی، ضمن تقدیراز خیرین بزرگوار به ویژه دکتر کیهان و خانواده گرامی ایشان، وجود این عزیزان را سرمایه مادی و معنوی عنوان کرد.

دکتر لاری اظهار امیدواری کرد: احداث خوابگاه خیرساز باب خیری در کل کشور باشد تا خیرین گرامی در این مسیر قدم بردارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از خیرین گفت: شهداء و خیرین قابل تعظیم هستند و به رنگ خدا و خدایی هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ادامه ضمن تشکراز مسئولین دانشگاه تصریح کرد: علیرغم اینکه ویروس کووید 19 ناشناخته بود و تجربه برای مقابله و پیشگیری از آن کم بود ولی کاشان توانست بیماری را کنترل کند.

وی، کنترل این بیماری را در کاشان مرهون تلاش و همدلی پرسنل حوزه سلامت، خیرین، مردم و ارگان ها و سازمان ها دانست و اظهار داشت: متاسفانه استان قم درحال حاضر شرایط خوبی در این راستا ندارد و بعضی از استان ها ترس از موج سوم هست، قطعا با این همدلی می توان بیماری را کنترل کرد.

دکتر لاری، ضمن تقدیم پیام تشکر و خداقوت از جانب وزیر بهداشت، در خصوص شرایط خوابگاهی گفت: 41 پروژه نیمه تمام در کشور داریم که متاسفانه ردیف بودجه ندارند و حتی برنامه ریزی برای واگذاری به بخش خصوصی نشده است.

وی، خوابگاه را بهترین محل و بستر برای کارهای فرهنگی عنوان کرد و افزود: خانواده ها با توجه به مشکلات اقتصادی شرایط اجاره خانه برای فرزندان دانشجوی خود ندارند و ترجیح می دهند فرزندانشان در محل امن در خوابگاه اسکان داده شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: قبل از بحران اقتصادی اخیر پروژه های عمرانی خوابگاهی  با حدود 7 یا 8میلیارد تومان به سرانجام می رسید ولی درحال حاضر به 35 میلیارد تومان نیاز است.

وی، با اشاره به اینکه نگاه وزارت بهداشت با تراکم کاری بیشتر به بحث بهداشت و درمان بوده، ادامه داد: حوزه دانشجویی فرهنگی مغفول مانده و تیم ما در این مدت هم و غم خود را روی این موضوع گذاشتند.

دکتر لاری، ایجاد دانشگاه، خوابگاه و فعالیت در زمینه سلامت را سعادتی بزرگ دانست و گفت: کسانیکه به بیماران خدمت می دهند باید محل زندگی خوبی داشته باشند تا سلامت جسمی و روحی بیماران را ارتقا دهند.

وی، با اشاره به اینکه متاسفانه اکثر خوابگاه ها در کشور فرسوده است افزود: احداث خوابگاه کار فرهنگی مهمی است که به دانشجو می آموزد تا آینده در کار خیر قدم بردارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آرزوی خود را در دوران بازنشستگی خدمت در جمع خیرین سلامت عنوان کرد.

لازم به ذکر است: در پایان این نشست از خیرین سلامت به ویژه خیرین گرامی که در زمینه مقابله با کرونا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل اقدام برجسته ای انجام دادند، تقدیر شد.

١٣:٣٠ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩ / شماره : ٩٠٥ / تعداد نمایش : 172

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: