نسخه چاپي ارسال به دوستافتتاح برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" در دانشگاه

برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه امروز مورخ 3/3/99 افتتاح شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این مراسم اظهار داشت: برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" پنجم آذرماه سال گذشته به صورت پایلوت در دو مرکز خدمات جامع سلامت مهرپرور کاشان و شهید ساکنی آران و بیدگل اجرا شد و اکنون در کلیه مراکز تحت پوشش دانشگاه اجرا می شود.

دکتر سید علیرضا مروجی گفت: بر اساس برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" از درون خانواده ها، یک نفر که از دانش، هوش، توانمندی و مهارت کافی برخوردار است، به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شود.

وی گفت: ارتقای دانش سلامت و مهارت فردی، انتقال اطلاعات و دانش سلامت دریافتی به اعضای خانواده و دوستان، رعایت سبک زندگی سالم توسط خود و خانواده، اجرای مداخلات برای پیشگیری، درمان اولیه، توانبخشی و ... از جمله اهداف آموزش به سفیران است.

دکتر مروجی، با اشاره به اهمیت سبک زندگی سالم گفت: حتی امروزه برای کنترل بیماری های واگیر هم نیازمند تغییر سبک زندگی داریم که در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا اهمیت آن را مشاهده کردید.

وی، اجتماعی کردن سلامت، تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم را هدف اصلی این برنامه  عنوان کرد.

رئیس دانشگاه، توانمندسازی فردی برای خود مراقبتی و ارتقای سلامت فردی، حمایت و ارتقای سلامت خانواده، ارتقای سلامت جامعه از طریق همیاری و مشارکت جمعی و اجتماع محور شدن آموزش های دانشجویان علوم پزشکی را از دیگر اهداف این برنامه برشمرد.

١٣:٥٧ - شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩ / شماره : ٦٢٦ / تعداد نمایش : 410

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: