نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد:
ارتقای سلامت نیازمند مشارکت اجتماعی است

معاون بهداشتی دانشگاه اظهار داشت: ارتقای سلامت نیازمند مشارکت اجتماعی است.

به گزارش وب دا، دکتر رضا  رزاقی در افتتاح برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت" در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه در آمفی تئاتر مرکزی گفت: ایده مشارکت اجتماعی برای اولین بار توسط سازمان بهداشت جهانی مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: مردم حق دارند به صورت فردی و جمعی با استفاده از منابع ملی و محلی در برنامه ریزی، کنترل، اجرا و مراقبت بهداشتی مشارکت کنند تا در رفاه و سلامت خود و جامعه احساس مسئولیت کنند.

وی، با بیان اینکه شعار سازمان بهداشت جهانی "سلامت برای همه و توسط همه است"، تصریح کرد: بدون مشارکت مردم در حوزه سلامت نمی‌توانیم سلامت مردم را تضمین کنیم.

دکتر رزاقی ادامه داد: ارتقای عادلانه سلامت نیازمند توانمند سازی است و مشارکت ابزار آن است.

وی، با بیان اینکه مردم با انتخاب گزینه های سالم، سلامت را به عنوان ثروت حفظ و ارتقا می دهند، گفت: این انتخاب نیازمند داشتن سواد سلامت و تمرین مهارت خود مراقبتی برای داشتن سبک زندگی سالم و مدیریت بیماری هاست.

دکتر رزاقی در ادامه افزود: بر اساس برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» از درون خانواده ها، یک نفر که از دانش، هوش، توانمندی و مهارت کافی برخوردار است، انتخاب و به وی آموزش‌هایی در ارتباط با سلامت خود و خانواده اش ارائه می‌ شود تا هم شخص این مسائل را رعایت کرده و هم خانواده او تحت مراقبت باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه، با بیان اجرای این برنامه در سه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، کاشان و قزوین گفت: برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت تا 12 خرداد ماه سال جاری در کل کشور اجرا می شود.

وی، اجتماعی کردن سلامت، تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم را هدف اصلی این برنامه  عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه، برنامه ریزی و هدایت برنامه جهت گسترش در دانشگاه، اطلاع رسانی در سطح منطقه، همکاری بین بخشی، آموزش و توانمند سازی، تامین زیرساخت ها و ... از جمله اقدامات دانشگاه در این راستا عنوان کرد.

١٣:٥٥ - شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩ / شماره : ٦٢٥ / تعداد نمایش : 188

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: