نسخه چاپي ارسال به دوستارائه خدمات درمانی بستری موقت به حدود سه هزار بیمار

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان گفت: در بخش مراقبت های بستری موقت تزریق رمدسیویر در پیک پنجم کرونا ، به بیش از 2 هزار و 700 بیمارخدمات درمانی بستری موقت ارائه شد.

 به گزارش وب دا، دکتر ابوالفضل شجاعی افزود: با شیوع ویروس کرونا در تیرماه سال جاری و افزایش بستری بیماران کووید 19 در این مرکز و ازدحام بیماران مبتلا در منطقه، از 26 تیرماه سال جاری بخش مراقبت های بستری موقت تزریق رمدسیویر در سال ورزشگاه دانشگاه با ظرفیت 60 تخت راه اندازی گردید. 

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح ، بیماران کرونایی که با تجویز پزشک به تزریق داروی "رمدسیویر" نیاز داشتند با در دست داشتن معرفی نامه به ورزشگاه مراجعه می کردند. 

 دکتر شجاعی، با اشاره به اینکه در آغازین روزهای شروع به کار این بخش، با مراجعه بیش از 400 بیمار به صورت روزانه، خدمات بستری موقت به آنها ارائه می شد، یادآور شد: با انجام طرح همگانی واکسیناسیون و کاهش مبتلایان به کرونا، تعداد بیماران روند کاهشی پیدا کرد. 

وی یادآور شد: با مراجعه متوسط روزانه 20 بیمار مبتلا به کرونا برای دریافت دارو، در تاریخ 30 آبانماه سال جاری بخش مراقبت های بستری موقت به کار خود در سالن ورزشی دانشگاه پایان داد و مقرر گردید که از اول آذرماه، روند درمان بقیه بیماران بستری موقت کووید19 در اورژانس بیمارستان بهشتی انجام شود. 

دکتر شجاعی، با بیان اینکه با اجرای این طرح، فشار و بار مراجعه به بیمارستان‌های ریفرال کاسته می‌شد و موجب ارتقاء کیفی و کمی خدمات‌رسانی به بیماران نیازمند خدمات بستری در بیمارستان می شد، اظهار داشت: در اجرای این طرح تعداد 2774 بیمار ، 12 هزار و 467  بار به این بخش مراجعه کردند و خدمات بستری موقت روزانه که شامل ویزیت پزشک، انجام آزمایشات، تزریق داروی رمدیسیور و مراقبت های پرستاری بود را دریافت کردند. 

وی، در پایان از زحمات پرسنل درمانی دانشگاه به ویژه مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان که به صورت جهادی و سریع، در جهت راه اندازی و ارائه خدمات به بیماران در این بخش تلاش کردند، تشکر و قدردانی کرد.

١٥:٠٢ - يکشنبه ٧ آذر ١٤٠٠ / شماره : ٢٠١٤ / تعداد نمایش : 205

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: