نسخه چاپي ارسال به دوستکاشان در وضعیت قرمز قرار گرفت

معاون بهداشتی و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه گفت: این شهرستان با بدتر شدن وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های و فاصله‌گذاری اجتماعی در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر مهدی دلاوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همراه با موج چهارم شیوع کرونا در کشور وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل چند روز پیش از زرد به نارنجی تغییر یافت و وضعیت کاشان امروز قرمز شد.

وی، با تاکید بر رعایت بیش از پیش شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌ها یادآور شد: ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در این منطقه از نوع ویروس انگلیسی هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه ادامه داد: وضعیت کرونایی شهرستان آران و بیدگل همچنان نارنجی است.

بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی باید تعطیل شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار می گیرد.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

١٥:١٧ - سه شنبه ١٧ فروردين ١٤٠٠ / شماره : ١٥٦٠ / تعداد نمایش : 274

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: