نسخه چاپي ارسال به دوست


رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی عنوان کرد:
انجام بیش از 40 هزار خدمات سی تی اسکن در یکسال گذشته

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان از انجام بیش از 40 هزار خدمات سی تی اسکن در واحد تصویربرداری این مرکز در یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر ابوالفضل شجاعی در این باره گفت:در دوران افزایش بیماران مبتلا به کوید 19، در طول یک شبانه روز به طور میانگین بیش از 200 بیمار بستری و سرپایی در واحد تصویربرداری از خدمات سی تی اسکن بهره مند می شدند، که این تعداد در نوع خود بی سابقه بود.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا و ضرورت استفاده از دستگاه سی تی اسکن جهت کمک به تشخیص این بیماری، این دستگاه جدید واحد تصویربرداری، توسط سازمان بهداشت جهانی و با مساعدت و تلاش های وزارت بهداشت و مسئولین دانشگاه، به این مرکز تحویل و راه اندازی شد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی به مزیت های دستگاه 16 اسلایس جدید سی تی اسکن این مرکز برای تشخیص بیماری مراجعین بخصوص کوید 19 اشاره و تصریح کرد: سرعت در انجام انواع سی تی اسکن، مجهز بودن به قابلیت تصویربرداری مخصوص کووید 19، کاهش 16 برابری انتقال اشعه به بیمار نسبت به دستگاه های مشابه، انجام انواع سی تی آنژیو و در مجموع داشتن ایمنی و تشخیص دقیق تصویربرداری برای انواع بیماری ها را می توان از مزیت های این دستگاه پیشرفته برشمرد.

وی با اشاره به استمرار دیگر خدمات بخش تصویربرداری در شرایط کنونی اظهار داشت: از آغاز بحران کووید 19 تاکنون ضمن رعایت همه ی پروتکل های ابلاغی، بخش های سونوگرافی،MRI  و رادیولوژی نیز فعال بوده و به بیماران و مراجعین خدمات ارائه داده و جهت حفظ سلامت مراجعین، دستگاه های تصویربرداری مجزا جهت بیماران کووید19 ، اختصاص یافته است.

٠٨:٢٣ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩ / شماره : ١٤٧١ / تعداد نمایش : 194

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: