نسخه چاپي ارسال به دوستبازدید رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از دانشگاه

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه بازدید کرد.

دکتر جعفرصادق تبریزی، به همراه رئیس دانشگاه و معاون بهداشتی و جمعی از مسئولین از مراکز خدمات جامع سلامت مهرپرور و صادق پور در کاشان و ساکنی آران و بیدگل در راستای اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، رئیس دانشگاه در این بازدید اظهار داشت: در این طرح یک عضو از خانواده به عنوان سفیر سلامت به پایگاه های سلامت معرفی می‌شود.

دکتر سیدعلیرضا مروجی افزود: خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی محسوب می‌شود و با معرفی سفیر سلامت از هر خانواده مراکز و پایگاه‌های سلامت خانوارها را با سفیران سلامت خود می‌شناسند.

وی تصریح کرد: این طرح با ابتکار وزیر بهداشت به مرحله اجرا درآمده است و علاوه بر این دانشگاه در دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و قزوین نیز به صورت پایلوت اجرایی شده است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار داشت: برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت (HAHP) یک برنامه منحصر به فرد در دنیاست و مصداق اجتماعی شدن نظام سلامت و مشارکت مردم در جهت دستیابی و تحقق اهداف پوشش همگانی سلامت (UHC) می باشد.

دکتر جعفر صادق تبریزی ادامه داد: در این طرح هر خانوار یک فرد را به عنوان نماینده بخش سلامت خود معرفی می‌کند که این فرد مسائل درمانی و بهداشتی خانوده را در سه زمینه  پیشگیری، درمان (کمک های اولیه) و بازتوانی به وسیله آموزش دنبال می‌کند.

دکتر تبریزی، هدف اصلی برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت را توانمند سازی فرد، خانواده و جامعه برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت در مراقبت از خود و همیاری و مشارکت جمعی عنوان کردند.

وی یادآور شد: این به دنبال گسترش مشارکت آگاهانه مردم در عرصه تأمین، حفظ و ارتقای سلامت در تمامی خانه های کشور است. در این برنامه، در هر خانواده یک نفر به عنوان «سفیر سلامت خانواده» آموزش دیده و برای مراقبت از سلامت خود، خانواده و جامعه توانمند می شود و آموزش و توانمندسازی سفیران سلامت خانواده، توسط تیم سلامت در واحدهای ارایه خدمات سلامت صورت می گیرد.

٢٢:١٦ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨ / شماره : ١٣٥ / تعداد نمایش : 971

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: